anzel forum
Personaje preferate Untitled-1-1
anzel forum
Personaje preferate Untitled-1-1
anzel forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum anime,j-music,concursuri si tot ce se poate^^ intra in lumea anime-urilor si a j-muzicii
 
AcasaAcasa  Portal*Portal*  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Heya ppl xD
Personaje preferate Icon_minitimeSam Oct 24, 2009 12:44 pm Scris de Asami

» ^_^ Oracolul meu ^__^
Personaje preferate Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 1:58 pm Scris de Asami

» Reguli/adere la FC Kaleido Star
Personaje preferate Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 4:39 pm Scris de Asami

» Temperamentul tau
Personaje preferate Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:14 pm Scris de Ænima

» Sinucidere
Personaje preferate Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:11 pm Scris de Ænima

» Amv mele...nu va speriati!
Personaje preferate Icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 7:07 pm Scris de Asami

» Cine urmeaza?
Personaje preferate Icon_minitimeMar Sept 15, 2009 4:35 pm Scris de Charme

» Ok parerile vizitatorilor
Personaje preferate Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:57 pm Scris de Asami

» Vicii-aveti sau nu?Cum luptati impotriva lor
Personaje preferate Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:56 pm Scris de Charme

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Personaje preferate

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Betryal
Betryal
Kamishiro


Numarul mesajelor : 280
Varsta : 30
Localizare : Black Scenery
Reputatie : 0
Puncte : 1000
Data de inscriere : 25/12/2008

Personaje preferate Empty
MesajSubiect: Personaje preferate   Personaje preferate Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 5:18 pm

Bun care este personajul vostru preferat ( sau personajele.)? Argumentati alegerrea in minim 2 randuri ca sa nu fie spam ^^

me:
personajele mele preferate ar fi urmatoarele:
Light: acest
personaj m-a impresionat din prima clipa in care l-am vazut si trebie
sa recunosc ca el a fost motivul pentru acre am continuat sa ma uit la
anime.Cea ce imi place cel mai mult este faptul ca Light este prezentat
ca un adevart geniu plictisit de lumea din jurul lui. Dupa ce gaseste
carnetul acesta devine o obsesie pentru el si asa ajunge cel mai mare
criminal in serie intitulat Kira.
Mello: Imi place
in mod special curajul acestui personaj si faptul ca nu se da il laturi
de la nimic chiar daca asta implica riscarea propriei vieti ^^.
Pe langa asta este si foarte dragut si imi place obsesia lui pentru ciocolata ( la fel ca mine x.x
Sus In jos
http://demo.nicetheme.com/index.htm?theme_id=112453
Loveless
Despair
Despair
Loveless


Numarul mesajelor : 143
Varsta : 31
Respectarea regulilor : Personaje preferate Rank11-24afb
Spam : Personaje preferate Ogdyj6
Avertizari : Personaje preferate Barra_11
Ban : Personaje preferate 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 3000
Data de inscriere : 17/01/2009

Personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Personaje preferate   Personaje preferate Icon_minitimeDum Ian 18, 2009 12:41 am

mie imi place mult de L pentru caracterul lui si pentru felul in care gandeste....trebuie sa recunosc si eu ca e un adevarat geniu pentru mine......e destul de kawaiooo iar obsesia lui pentru dulciuri e draguta^^
Sus In jos
Juliet
Human
Human
Juliet


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 32
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/01/2009

Personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Personaje preferate   Personaje preferate Icon_minitimeJoi Ian 22, 2009 5:16 pm

~Personaje Preferate
L
L este un personaj mai "ciudat",un personaj cu un caracter original pe care nimeni nu l-a mai intalnit in alte anime-uri.Poti sa cauti cat vrei,dar nu vei gasi nici o data un personaj la fel ca L.Cea ce e extrem de deranjant ( sau cel putin pe mine ma deranjeaza ) e ca toata lumea se ia dupa originalitatea asta imediat cum vad anime-ul si se declara "fani" ( or fangirls z.z yuk z.z' ) . Eu una nu pot sa suport oameni care spun ca sunt fanii cuiva fara sa stie nimic despre acel cineva...but deja fac prea mult off topic , asa ca sa revenim.
L este in mod sigur un personaj popular.Un detecitv care in mod sigur isi merita titlul de cel mai bun detectiv din lume,desi se ocupa numai de cazurile care il intereseaza.
Imi place extrem de mult cum gandeste si faptul ca este si copilaros , desi este un detectiv si isi ia treaba in serios . Ador modul in care reactioneaza uneori , dand raspunsuri ciudate si incurcate.Desi uneori comportamentul lui e atat de ciudat incat te face sa te intrebi cum de el este cel mai bun detectiv din lume , exact asta il face original. Si , cum a spus o persoana , caruia ii dau dreptate " A Character Like No Other" .
[spoiler]L nu trebuia sa moara , si chiar a murit intr-un mod oribil.A avut incredere in Light si spera ca el nu este Kira,deoarece in tot timpul acela il considerase prietenul sau.E pacat ca un personaj atat de fantastic sa moara...but T.T[spoiler]
~si eu as putea continua asa inca mult timp dar ma opresc aici XD.

Mello
Mello poate fii descris ca opusul perfect al lui L si Near.E o persoana care de multe ori actioneaza fara sa se gandeasca suficient de mult la ceea ce face .
Mello este de asemenea un personaj foarte original ( la fel ca multe personaje din Death Note ) desi , din pacate aici nu pot spune ca nu se mai gaseste alt personaj ca el...Kin din Hello Baby imi aminteste oarecum de el XD.
Uraste ca alt cineva sa fie mai bun decat el , si de aceea pleaca de la orfelinat fara sa accepte propunerea lui Roger de a lucra impreuna cu Near ( care ii era un fel de rival ) ca succesori ai lui L . As spune ca asta este singurul lucru care nu imi place la el , desi intr-un fel il inteleg pentru ca Near reusea mereu sa iasa inaintea lui , iar Mello oricat de mult se straduia sa il ajunga nu reusea nici o data . Asta probabil ii dadea senzatia ca el nu merita sa fie succesorul lui L , sau ceva in genul asta .
E un personaj mai " nebun" dar in acelasi timp , ca si L , Near si chiar si Matt are o urma de copilarie in el , desi cam mica . Si ma refer la ciocolata XD.
[spoiler]Mello de asemenea a murit oribil, ca si L , si nu merita asta.Nu merita ca dupa tot ce a facut sa sfarsasca atat de oribil.Desi trebuie sa recunosc ca in calitate de succesor al lui L si-a facut bine datoria,ajutand la prinderea lui Kira.[spoiler]

Near
As spune ca si el este un personaj original , dar nu foarte original . Si asta tocmai pentru ca seamana prea mult cu L . Poate la inceput nu va dati seama , dar uitati-va mai atent la el , de mai multe ori si o sa observati anumite lucruri specifice lui L . Anyway , asa cum am mai spus si mai sus la Mello , ca multe alte personaje are o urma de copilarie in el , ceva mai mare decat a celorlalti . Chestia cu jucariile mi s-a parut pur si simplu geniala XD .
Uni spun ca Near ar fi mai bun decat L pentru simplul fapt ca el a reusit sa il prinda pe Kira , lucru pe care L nu l-a reusit.Alti spun ca nu este asa deoarece avea deja toate informatiile iar Mello l-a ajutat mult la prinderea aceasta.
Dar,desi N si L seamana destul de mult au metode diferite de gandire si de rezolvare a lucrurilor.Mie una nu imi place sa ii compar , desi as spune ca sunt cam de partea celor care spun ca Near nu este mai bun decat L .. . . ei bine , el a continuat intr-un fel sa faca ceea ce facea L , ca succesor al lui.Faptul ca a reusit sa il prinda pe Kira nu il face mai bun decat L , pentru ca,asa cum am mai spus ei au metode diferite de a gandit si de a rezolva lucrurile.

Ryuk
Ryuk ~ aw alt personaj pe care eu personal nu il voi uita mult timp XD . Spre deosebire de majoritatea shinigami-lor din anime-uri , Ryuk este un shinigami foarte amuzant si interesant ( bwahah the best shinigami EVER xDD ) Imi place faptul ca desi sta pe langa Light , fiind shinigami-ul sau nu este nici de partea sa nici de partea lui L . Asta a spus chiar el ( nu mai stiu sigur in ce episod , asa ca nu am sa zic...nu vreau sa dau informatii gresite x.x' ) si chiar a ras cand a vazut impreuna cu Light mesajul lui L catre Kira.
Ryuk este mai mult un observator...a venit la inceput pentru a-s recupera carnetul dar apoi a ramas sa vada ce avea Light de gand sa faca in continuare cu el . Desi de multe ori l-a ajutat pe Light [spoiler](spre exemplu atunci cand a cautat prin camera sa camerele de filmat )[spoiler] ceea ce mie personal nu prea mi-a placut (pentru ca , asa cum am mai spus nu imi place Light) Ryuk totusi ramane un personaj deosebit.
Pe langa asta , obsesia lui mai mult decat evidenta fata de mere il face si mai interesant XD.

~ei bine mai sunt personaje care imi plac , cum ar fi Wedy,Namikawa si Aiber , dar ei nu apar prea mult in anime , asa ca nu am prea multe de spus despre ei
~L/Light
am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 23 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
And yeah stiu ca majoritatea veti zice ca poate spun ca nu stiti nimic despre el in general doar ca sa ma dau mare dar nu e asa pentru ca nu ar avea nici un rost..X.x..spun asta pentru ca intr-adevar asa este ^.~si se reflecta si din posturile voastre...cel putin la majoritatea asa este...
Sus In jos
BlitzZMay
Human
Human
BlitzZMay


Numarul mesajelor : 47
Varsta : 29
Respectarea regulilor : Personaje preferate Rank11-24afb
Spam : Personaje preferate Ogdyj6
Avertizari : Personaje preferate Barra_11
Ban : Personaje preferate 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 82
Data de inscriere : 13/08/2009

Personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Personaje preferate   Personaje preferate Icon_minitimeVin Aug 14, 2009 8:51 pm

Mello- obsesia sa fata de ciocolata la inceput mi s'a parut a fi atat
de bizara, insa treptat gesturile lui mi'au placut din ce in ce mai
mult. Mi'a captata atentia prin fizicul zau, expresia fetei, faptul ca
e un personaj independent, dinamic si puternic. Mereu mi'au placut personajele ce au si ceva de tip rau in ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Personaje preferate   Personaje preferate Icon_minitime

Sus In jos
 
Personaje preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaje preferate
» Personaje preferate
» Personaje preferate
» Personaje preferate
» Personaje preferate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anzel forum :: Anime/Manga :: Anime List :: Death Note-
Mergi direct la: