anzel forum
L vs. Kira Untitled-1-1
anzel forum
L vs. Kira Untitled-1-1
anzel forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum anime,j-music,concursuri si tot ce se poate^^ intra in lumea anime-urilor si a j-muzicii
 
AcasaAcasa  Portal*Portal*  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Heya ppl xD
L vs. Kira Icon_minitimeSam Oct 24, 2009 12:44 pm Scris de Asami

» ^_^ Oracolul meu ^__^
L vs. Kira Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 1:58 pm Scris de Asami

» Reguli/adere la FC Kaleido Star
L vs. Kira Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 4:39 pm Scris de Asami

» Temperamentul tau
L vs. Kira Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:14 pm Scris de Ænima

» Sinucidere
L vs. Kira Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:11 pm Scris de Ænima

» Amv mele...nu va speriati!
L vs. Kira Icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 7:07 pm Scris de Asami

» Cine urmeaza?
L vs. Kira Icon_minitimeMar Sept 15, 2009 4:35 pm Scris de Charme

» Ok parerile vizitatorilor
L vs. Kira Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:57 pm Scris de Asami

» Vicii-aveti sau nu?Cum luptati impotriva lor
L vs. Kira Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:56 pm Scris de Charme

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 L vs. Kira

In jos 
+2
Asami
Mizuho Kazami
6 participan?i
AutorMesaj
Mizuho Kazami
Human
Human
Mizuho Kazami


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 29
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 11/10/2008

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeMar Noi 18, 2008 8:48 pm

Probabil ati mai intalnit astfel de subiecte dar... Vreau sa stiu cine credeti voi ca e mai demn de a face dreptate dintre L sau Kira ?
Eu cred ca L deoarece incearca sa faca dreptate fara a distruge o mare parte din omenire...
Sus In jos
http://animekids.wikiforum.ro/
Asami
Half
Half
Asami


Numarul mesajelor : 755
Varsta : 30
Localizare : In my world
Respectarea regulilor : L vs. Kira Rank11-24afb
Spam : L vs. Kira Ogdyj6
Avertizari : L vs. Kira Barra_11
Ban : L vs. Kira 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 299
Data de inscriere : 31/08/2008

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeMier Noi 19, 2008 3:01 pm

Pai la fel L e un personaj total diferit decit Kira,Fata de L,Kira doar ucidea pe cine dorea!,si L a avut ocazia sa puna mina pe Death Note,dar nu s-a folosit d el in intentii proprii! Laughing
Deci L e demn de tot! Laughing
Sus In jos
http://anzel.ogamewar.com/
Dark Angel
Human
Human
Dark Angel


Numarul mesajelor : 23
Varsta : 28
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/11/2008

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeJoi Noi 20, 2008 8:11 pm

pai la inceput am avut o parere buna despre kira dar kira(light)a cam exagerat cu carnetelul
apoi L am avut o parere buna pentru ca lupta pentru dreptate
Sus In jos
http://d3nysa-scumpika.hi5.com
Kamishiro
Betryal
Betryal
Kamishiro


Numarul mesajelor : 280
Varsta : 30
Localizare : Black Scenery
Reputatie : 0
Puncte : 1000
Data de inscriere : 25/12/2008

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 5:16 pm

Buahhaaa....
Pai normal ca il voi alege pe L totusi mi se pare un personaj mai complex cu o personalitatea mai puternica...este adorabil mai ales cu obsesia lui pentru chestiile dulci ^^ ( ca si mine XD) in schimb Kira s-a schimbat foarte mult de cand a gait acel caiet si a devenit dependent de el XD la un moment dat chiar enervant >__>
Sus In jos
http://demo.nicetheme.com/index.htm?theme_id=112453
Loveless
Despair
Despair
Loveless


Numarul mesajelor : 143
Varsta : 31
Respectarea regulilor : L vs. Kira Rank11-24afb
Spam : L vs. Kira Ogdyj6
Avertizari : L vs. Kira Barra_11
Ban : L vs. Kira 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 3000
Data de inscriere : 17/01/2009

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeSam Ian 17, 2009 10:25 pm

Pai votul meu ca sa zic asa merge inspre L acest personaj foarte complex.Imi place mult felul lui de a fi si personalitatea lui. La exterior pare un personaj lipsit de importanta dar in interior este un adevarat geniu.
Cat despre Light ei bine acest personaj pe langa geniul lui este si foarte kawaii *dreaming* dar problema lui este ca e dependent de carnet si asta e enervant...
Sus In jos
Juliet
Human
Human
Juliet


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 32
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/01/2009

L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitimeJoi Ian 22, 2009 5:28 pm

acum sunt nevoita sa va plictisesc putin X.X
Si am sa incep in primul rand cu Light.Desii nu imi place sa recunosc,din anumite privinte chiar seman cu el si la inceput chiar eram de partea lui in legatura cu faptul ca in lumea asta exista foarte multi oameni care ar merita sa moara.Dar Light devine obsedat de death note si ajunge intr-un final sa devina chiar el un criminal...obsesia asta e prea mare si de aceea nici nu a realizat ca nu ar fii reusit nici o data sa faca o lume perfecta,fara criminali.Apoi de cand si-a pierdut atunci memoria tot ce a facut a fost sa joace teatru.I-a castigat increderea lui L prin trucurile lui si l-a ajutat sa il ucida pe Kyosuke Higuchi,care deveniste de asemenea kira.
Apoi chiar daca o urasc pe Misa si mi-se pare un personaj stupid,nu cred ca merita ca Light sa se poarte asa.Tot ce a facut a fost sa se foloseasca,practic de ea pentru a construii acea lume despre care vorbea el.

L...ei bine este un personaj interesant ce este drept.Este cam enervant faptul ca toata lumea il place pentru faptul ca el este mai diferit,dar majoritatea il place dupa doar cateva episoade,fara sa stie intr-adevar nimic despre el.Anyway nici nu am de gand sa spun lucruri care nu se afla in anime,ci doar in manga sau nici chiar in manga.Am sa spun doar ca este un personaj inteligent si pe langa asta nu la fel de obisnuit si normal ca si Light.Am ajuns sa vad Death Note de 23 de ori si am citit mult mangaurile...la inceput l-am considerat doar ciudat dar apoi mi s-a parut chiar un personaj nebun.Ador modul in care gandeste si de asemenea face uneori niste fete foarte inocente si dezorientate (in special in manga)...apoi acele replici care mi-au placut mereu...de asemenea si atunci cand spune lucruri de genul "Stupid Matsuda".

In concluzie il voi alege pe L,chiar daca are atat de multi fani care nu stiu nimic despre el X.X...si nu spun ca toti sunt asa,ci ma refer la majoritatea care au argumente stupide in genul "Imi place L pentru ca e un geniu,e mai ciudat si manganca multe dulciuri" -.-"
Sus In jos
Continut sponsorizat





L vs. Kira Empty
MesajSubiect: Re: L vs. Kira   L vs. Kira Icon_minitime

Sus In jos
 
L vs. Kira
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anzel forum :: Anime/Manga :: Anime List :: Death Note-
Mergi direct la: