anzel forum
Parere despre anime Untitled-1-1
anzel forum
Parere despre anime Untitled-1-1
anzel forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum anime,j-music,concursuri si tot ce se poate^^ intra in lumea anime-urilor si a j-muzicii
 
AcasaAcasa  Portal*Portal*  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Heya ppl xD
Parere despre anime Icon_minitimeSam Oct 24, 2009 12:44 pm Scris de Asami

» ^_^ Oracolul meu ^__^
Parere despre anime Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 1:58 pm Scris de Asami

» Reguli/adere la FC Kaleido Star
Parere despre anime Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 4:39 pm Scris de Asami

» Temperamentul tau
Parere despre anime Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:14 pm Scris de Ænima

» Sinucidere
Parere despre anime Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:11 pm Scris de Ænima

» Amv mele...nu va speriati!
Parere despre anime Icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 7:07 pm Scris de Asami

» Cine urmeaza?
Parere despre anime Icon_minitimeMar Sept 15, 2009 4:35 pm Scris de Charme

» Ok parerile vizitatorilor
Parere despre anime Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:57 pm Scris de Asami

» Vicii-aveti sau nu?Cum luptati impotriva lor
Parere despre anime Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:56 pm Scris de Charme

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Parere despre anime

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Kamishiro
Betryal
Betryal
Kamishiro


Numarul mesajelor : 280
Varsta : 31
Localizare : Black Scenery
Reputatie : 0
Puncte : 1000
Data de inscriere : 25/12/2008

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 5:18 pm

Bun ce parere aveti despre acest anime.Argumentati parerea ca sa nu fie spam in minim 3 randuri ^^".


Anime-ul
este pur si simplu genial.Imi place cum incepe cu descrierea lui Light
si pe parcurs se foarmeaza niste legaturi interesante intre personaje
si actiune ^^.Personajele devin mai complexe cu o candire remarcabila
si oarecum exagerata.
Grafica:este superba imi place in special cea a personajelor care este superba ^^"
Coloana
sonora: pot zice ca mi-au placut toate opening-urile pentru ca sau
potrivit bine cu anime-ul ( mai ales melodiile de la Nightmare) iar cat
despre ending-uri au fost relativ bune cu mici exceptii.
Este un anime care marita vazut si trebuie sa va uitati cu mare atentie la el si va asigur ca il veti intelege.
Sus In jos
http://demo.nicetheme.com/index.htm?theme_id=112453
Asami
Half
Half
Asami


Numarul mesajelor : 755
Varsta : 30
Localizare : In my world
Respectarea regulilor : Parere despre anime Rank11-24afb
Spam : Parere despre anime Ogdyj6
Avertizari : Parere despre anime Barra_11
Ban : Parere despre anime 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 299
Data de inscriere : 31/08/2008

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 5:58 pm

Pai animeul am inceput sa-l vizionez pe Animax ca si celelalte nu l-am vazut pina l aurma dar nici nu pot sa spun ca am vazut ceva din el (vreo 3 serii) merge cam tirziu,si incep sa-l vizionezdin nou dar in net!Desi am vazut foarte putine mi-a placut destul de mult,muzica e buna,desingerul,si scenariul,ma intrigat L,e mare dar tot cu dulciuri umbla asta mi-a placut foarte mult!Iata filmul l-am vazut daca se aseamana cu anime-ul ap am inteles totul! ^_^ :imst:
Sus In jos
http://anzel.ogamewar.com/
Kamishiro
Betryal
Betryal
Kamishiro


Numarul mesajelor : 280
Varsta : 31
Localizare : Black Scenery
Reputatie : 0
Puncte : 1000
Data de inscriere : 25/12/2008

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeJoi Dec 25, 2008 6:45 pm

Ma bucur ca ai inteles Asami...de multe ori oameni sau ma rog cei care se uita la anime nu inteleg mai nimic...si btw....chiar daca e mare L umbla inca cu dulciuri.....dar stai ca inca nu l-ai vazut pe Near care chiar daca e destul de mare se joaca inca cu jucarii >__>
Sus In jos
http://demo.nicetheme.com/index.htm?theme_id=112453
Loveless
Despair
Despair
Loveless


Numarul mesajelor : 143
Varsta : 31
Respectarea regulilor : Parere despre anime Rank11-24afb
Spam : Parere despre anime Ogdyj6
Avertizari : Parere despre anime Barra_11
Ban : Parere despre anime 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 3000
Data de inscriere : 17/01/2009

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeDum Ian 18, 2009 12:42 am

Kamishiro a scris:
Bun ce parere aveti despre acest anime.Argumentati parerea ca sa nu fie spam in minim 3 randuri ^^".


Anime-ul
este pur si simplu genial.Imi place cum incepe cu descrierea lui Light
si pe parcurs se foarmeaza niste legaturi interesante intre personaje
si actiune ^^.Personajele devin mai complexe cu o candire remarcabila
si oarecum exagerata.
Grafica:este superba imi place in special cea a personajelor care este superba ^^"
Coloana
sonora: pot zice ca mi-au placut toate opening-urile pentru ca sau
potrivit bine cu anime-ul ( mai ales melodiile de la Nightmare) iar cat
despre ending-uri au fost relativ bune cu mici exceptii.
Este un anime care marita vazut si trebuie sa va uitati cu mare atentie la el si va asigur ca il veti intelege.

cam asa cred si eu ^^
Sus In jos
Juliet
Human
Human
Juliet


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 33
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 22/01/2009

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeJoi Ian 22, 2009 5:16 pm

~Parere
Acest anime as putea spune sincer ca este chiar genial.Deja ma saturasem sa vad numai animeuri fantastice,cu tot felul de chestii imposibile,supranaturale si magie...iar Death Note il consider animeul prefect pentru mine.Are extrem de multa logica si imi place asta foarte mult deoarece nu e totul bazat pe actiune si stupizenii din astea cum e in alte animeuri.
Grafica este superba si imi place extrem de mult cum sunt realizate personajele.Este un stil unic si imi place foarte mult...plus ca imi plac animeurile in genul Shonen,mai mult decat cele Shoujo.
Coloana sonora,ce sa mai spun.Este minunata.In special openingurile si endingurile,in special primele.Sunt de la Nightmare si au fost primele mele melodii (exceptand LivEvil) si imi plac extrem de mult pentru ca sunt printre cele mai bune de la ei,si nu mi-a trecut nici acum obsesia.Celelalte au fost de la Maximum the Harmone si trebuie sa recunosc ca mi-au placut si acestea dar nu mai mult decat primele...au fost destul de bune desi se tipa cam mult in ele ceea ce e un pic cam deranjant(cel putin pentru mine).
Ideea este foarte buna si de asemenea originala.Urasc sa vad ca cineva spune ca Death Note e plagiat dupa Jigoku Shoujo(am cunoscut multe persoane care spun asta) pentru ca nu e deloc adevarat,dar nu am sa stau acum sa fac off topic aici..X.x...
Ce e drept daca Mello,Near si poate si Matt nu apareau dupa moartea lui L in episodul 25,animeul nu mai era deloc bun...L e un personaj important chiar daca unii nu il suporta,fiindca fara el animeul nu ar mai fii fost cum este.Si la fel si la Light si la toate personajele.Chiar daca unele sunt mai putin placute datorita lor animeul este asa.
Logica aceea care nu lipseste nici macar dintr-un episod,care e prezenta inca din primul episod face animeul un pic cam greu de inteles in special pentru cei mai mici,dar in acelasi timp este si foarte captivant si din ce in ce mai interesant pentru cei ce il inteleg...chiar daca nu pare Death Note e un anime destul de greu de inteles.
Anyway mie imi place extrem de mult si il consider in continuare o creatie geniala.Nu pot decat sa il felicit pe Tsugumi Ohba pentru ideea geniala si pe Takeshi Obata pentru felul in care a realizat personajele.
Si eu zic ca ar fii minunat sa va uiati la Death Note pentru ca e un anime ce depaseste clar nota de 10.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Parere despre anime
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anzel forum :: Anime/Manga :: Anime List :: Death Note-
Mergi direct la: