anzel forum
Deci sa vorbim despre rochii Untitled-1-1
anzel forum
Deci sa vorbim despre rochii Untitled-1-1
anzel forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum anime,j-music,concursuri si tot ce se poate^^ intra in lumea anime-urilor si a j-muzicii
 
AcasaAcasa  Portal*Portal*  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Heya ppl xD
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeSam Oct 24, 2009 12:44 pm Scris de Asami

» ^_^ Oracolul meu ^__^
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeMier Sept 30, 2009 1:58 pm Scris de Asami

» Reguli/adere la FC Kaleido Star
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 4:39 pm Scris de Asami

» Temperamentul tau
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:14 pm Scris de Ænima

» Sinucidere
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeVin Sept 25, 2009 10:11 pm Scris de Ænima

» Amv mele...nu va speriati!
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeJoi Sept 17, 2009 7:07 pm Scris de Asami

» Cine urmeaza?
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeMar Sept 15, 2009 4:35 pm Scris de Charme

» Ok parerile vizitatorilor
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:57 pm Scris de Asami

» Vicii-aveti sau nu?Cum luptati impotriva lor
Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeLun Sept 14, 2009 4:56 pm Scris de Charme

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Deci sa vorbim despre rochii

In jos 
AutorMesaj
Asami
Half
Half
Asami


Numarul mesajelor : 755
Varsta : 30
Localizare : In my world
Respectarea regulilor : Deci sa vorbim despre rochii Rank11-24afb
Spam : Deci sa vorbim despre rochii Ogdyj6
Avertizari : Deci sa vorbim despre rochii Barra_11
Ban : Deci sa vorbim despre rochii 100bg4
Reputatie : 0
Puncte : 299
Data de inscriere : 31/08/2008

Deci sa vorbim despre rochii Empty
MesajSubiect: Deci sa vorbim despre rochii   Deci sa vorbim despre rochii Icon_minitimeSam Sept 12, 2009 1:45 pm

Let's talk about dresses!
Porti des rochii?
Ce tip de rochie?
Ce culori?
Deci zabovind prin net am gasit cite-va sfaturi in privinta rochiilor

Daca vrei sa creezi curbe feminine

Iti trebuie o rochie cu bretele care sa se lege pe dupa gat si sa cada diafana de la sani in jos. Astfel de rochie te va ajuta sa obtii curbe feminine si seducatoare. Bretelele atrag privirea inspre decolteu (pe care-l poti infrumuseta cu ajutorul unui sutien cu push-up, fara bretele).

Mascarea unui posterior generos

Iti trebuie o rochie in A, dar nu foarte evazata in partea de jos. Pentru a face un posterior a la J Lo sa para mai suplu, nimic nu ajuta mai bine ca o rochie sau o fusta in forma de A. Ai grija sa nu existe o diferenta prea mare intre partea de sus si cea de jos. Daca mergi pe varianta fusta si top, acesta din urma trebuie sa fie fara bretele sau cu un decolteu adanc in V.

Daca vrei sa arati mai supla

O rochie baby doll, cu o panglica in jurul sternului, va atrage atentia asupra acestei zone, stiut fiind faptul ca aceasta zona este cea mai subtire parte a trunchiului. Rochita trebuie sa aiba forma de A pentru a sari peste solduri si posterior. Daca optezi pentru top si fusta, accentueaza partea de sus prin alegerea unui top cu umerii voluminosi pentru ca trunchiul sa se vada mai ingust.

Mascarea umerilor lati

Iti trebuie o rochie cu maneci scurte din voal sau sifon. Umerii lati pot fi minizati prin apelarea la materiale usoare si delicate. rochie-de-galaDaca opetzi pentru o rochie cu bretele, asigura-te ca acestea nu sunt prea subtiri. Fusta sau partea inferioara a rochiei trebuie sa fie vaporoasa si sa nu stea pe corp.

Camuflarea bratelor lasate

O rochie cu maneci lungi, care sa aiba ori un decolteu mare ori sa fie cu spatele gol ti se va potrivi. O rochie cu maneci lungi care nu lasa sa se intrevada piele pe niciunde este plictisitoare si te va face sa arati precum o calugarita. Gandeste-te ce parte a corpului poti arata, un decolteu frumos, un spate drept cu o piele neteda sau niste picioare lungi si sexy.

Pentru a arata mai inalta

Ai nevoie de o rochie lunga si foarte usor evazata. Accesorizeaza-te cu tocuri si fii gata de petrecere!

sper sa va fie de folos Deci sa vorbim despre rochii Icon_razz
eu totusi prefer rochiile care imi pune in evidienta picoarele si sinii- mai putin deci voi ce rochii purtati?
Sus In jos
http://anzel.ogamewar.com/
 
Deci sa vorbim despre rochii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anzel forum :: Girls and Boys :: Fashion-
Mergi direct la: